Wystawy
Ansikten Twarze Polen Pilgrimsland Ochnio Przedstawia Foto Obrazy
EXPO-WIZJA Hazard Ona i Inne Malarstwo

FOTO-OBRAZY to tytuł mojej przentacji artystycznej w Galerii WAREXPO (obecnie Dom Jabłkowskich) w wystawie wzieli udział artyści malarze rzeźbiarze i performerzy z całej Polski w Warszawie w czerwcu 1980r. Cały budynek był wielka komercyjną galerią sztuki. Prace były na sprzedaż, zaprezentowalem 3 serie prac fotograficznych; Foto-Obrazy - 5 szt, Usta 7 szt. i poduszki 5 szt.

1. "Foto-Obrazy" były to zdjecia powiększone na foto-tkaninie i następnie naciągniete na ramy. Prace były barwione przy metalicznych barwników i malowane kolorowymi brokatami. Ramy zostały wykonane z pasków blachy stalowej i również ozdobione brokatem i barwnikami.
2. "Usta" były to zdjęcia wykonane dla potrzeb wystawy EXPO-WIZJA powiększone do formatu 50x60cm na foto-tkaninie, usta zosty pomalowane czerwoną farbą następnie zaramowane w wąska metalową ramę.
3. "Poduszki" są to powiększenia na foto-tkaninie następnie farbowane w barwnikach i zaszyte jako poduszki. Zdjęcia były poprzednio wystawiane na wystawie "Ona i Inne"
Powyższe prac należy traktować jako zabawę z fotografią.
4. Obrazy emulsją malowne. Jest to zestaw 2 prac "Orjan" i "Sexy Doll" całkowicie wykonanych manualnie. Na płątno lniane została wylana w ciemni własnoręcznie wykonana emulsja fotograficzna następnie naświetlone zdjęcia i oprawione w ramy. Praca "Mail Girl" to rowniez ręcznie wykonany materiał światłoczuły na worku listowym poczty szwedzkiej i naświetlone w ciemni zdjecie portret dziewczyny. Prace zostały wykonane w 1994 w Stockholmie - Szwecja.

Kilka z moich prac trafiło do nabywców prywatnych.


 

 
konkursy promocje Copyright © 2010 | Wersja strony 2003-2009
Kompozytorem utworu zamieszconego na stronie jest Krzysztof Gromek